Ile czasu Google aktualizuje swoje smartfony Nexus?

nexus 6p

Tl;dr: Wersje Androida co najmniej 2 lata po rozpoczęciu sprzedaży, poprawki zabezpieczeń minimum 3 lata lub 1,5 po zakończeniu sprzedaży w Google Store.

[ad name=”NEW1 2x 336×280″]
&nbsp
Google co jakiś czas wypuszcza wraz z różnymi producentami swoje smartfony i tablety marki Nexus – wspołpracowali już np. z Samsungiem (Google Nexus), LG (Nexus 5x), Asus (Nexus 7) i kilka innych:

Te urządzenia Nexus otrzymują wersje Androida bezpośrednio od Google:

  • Nexus 5X
  • Nexus 6P
  • Nexus 6
  • Nexus 5
  • Nexus 4
  • Nexus 9
  • Nexus 7
  • Nexus 10

Są one bardzo lubiane przed developerów, bo mają szybsze aktualizacje do nowszego Androida oraz Google często wypuszcza próbne wersje przyszłych wersji Androida. Poza tym są to często wydajne i tanie – często polecałem Nexusy w moich zestawieniach smartfonów.

Jak napisałem na początku Google zobowiązuje się do aktualizowania tych smartfonów/tabletów minimum przez 2 lata po wypuszczeniu ich do Google Store(czyli mniej więcej wtedy, gdy trafia on do “niegooglowskich sklepów”. A aktualizacje poprawek zabezpieczeń są dostępne minimum 3 lata po premierze lub 1,5 roku po końcu sprzedaży tego urządzenia w Google Store.
Do tego aktualizacje są prawie natychmiastowo po premierze nowej wersji systemu.

[ad name=”AD1333x280″]

Czyli to jest całkiem dużo – biorąc na uwagę innych producentów, którzy nie tak chętnie aktualizują stare modele, a jak aktualizują to często się długo czeka na to aż oni dostosują nową wersję Androida do swoich urządzeń i autorskich nakładek.

Poza tym po tych 2 latach jak już i tak skończy się gwarancja, nic nie stoi na przeszkodzie by wgrać nowy system, ale już nieoficjalnie. Za urządzeniami Nexus stoi ogromna rzesza developerów i dostosowywują oni nowego Androida nawet do kilkuletnich telefonów – np. Samsung Galaxy S2, który miał premierę w 2011 roku, ma dostępną wersję najnowszego Androida 6 Marshmallow.

Po więcej informacji zapraszam tutaj bezpośrednio na stronę supportu.

fot. tytyłowa: flickr.com, autor: Kārlis Dambrāns, udostepionej na zasadach licencji CC BY 2.0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *