Jaki smartfon wybrać do 500 zł? Październik/listopad 2014

Polecane smartfony do 500 zł.
Porównanie popularnych i rozsądnych urządzeń z Windows Phone i Android.

_____________________________________

&nbsp
&nbsp
[ad name=”Smartfony 500″]

Android

 

Dane telefonu Overmax Vertis Aim
Dane telefonu Huawei Ascend G6
Dane telefonu LG L65
Dane telefonu Motorola Moto E
Dane telefonu Sony Xperia M

 

Android + cena <500zł = wysyp tanich podróbek oraz smartfonów z Chin. Naprawdę trzeba uważać i nie kupować wynalazków typu “Galaxy S5 Phone” lub “Note 3 phone”. Poza tym jest dużo urządzeń, które są tylko brandowane pod polskie firmy, czyli jest kilka smartfonów tego typu, tylko naklejka na obudowie jest inna.

Wyszczególniłem kilka telefonów, starając się maksymalnie uprościć wybór. Ogólnie jak to zwykle mówię – jak znajdziesz coś innego, to nie powinno ono odbiegać od specyfikacji technicznej powyższych smartfonów. Wybór jest zróżnicowany:

Vertis Aim – 5 calowy ekran IPS, 1 GB RAM, przyzwoity 4rdzeniowy MT6582M – coś dla lubiących duże ekrany

Ascend G6– desing, lekkość, Snapdragon 400, wyświetlacz IPS

Moto E i L65 to typowi przedstawiciele tej półki cenowej – Snapdragon 200 (4xCortex-A5, Adreno 203), 1 GB RAM, przyzwoite aparaty, ekrany również bliźniacze – 4,3″, IPS, lecz Moto E ma większą rozdzielczość

Xperia M to najmniejsze urządzenie(4″) jakie udało mi się znaleźć w tej cenie, wydajność(Snapdragon s4 i  1 GB RAM), aparat, akumulator  na dobrym poziomie. Martwić może jakość ekranu, technologia Sony – BraviaEngine w tym modelu nie jest lepsza od wyświetlaczy IPS.

Windows Phone

 

Dane telefonu Nokia Lumia 625
Dane telefonu Nokia Lumia 820

Lumia 520, Lumia 530, Lumia 535, Lumia 620, Lumia 625, Lumia 630, Lumia 635, Lumia 820 – co przedstawia ta lista? Prawie to samo. Ten sam system, podobny desing, jakość i rozdzielczość ekranu porównywalna, procesor podobnej wydajności oraz  512 MB RAM( wyjątek: Lumia 820 – 1GB RAM). Różnią się wielkością ekranu i pojemnością akumulatora oraz obecnością lub brakiem LTE.

Praktycznie każdy z powyżej wypisanych smartfonów będzie dobrym wyborem – tutaj wyróżniłem Lumia 625 za dość duży ekran 4,7″ oraz Lumia 820 – za wyświetlacz AMOLED oraz 1 GB RAM.

 

 Podsumowanie:

Przed zakupem  polecam najpierw obejrzeć  i “pomacać” dany smartfon. Na papierze (a w tym przypadku na ekranie) może wyglądać  świetnie, ale w rzeczywistości może się nie podobać lub posiadać niewygodne dla nas wymiary. Jeśli nam się spodoba polecam przeczytać bardziej szczegółową recenzję urządzenia, tak aby poznać wszystkie funkcje urządzenia – szczególnie te związane z nakładką producenta i zobaczyć opinie/porady innych użytkowników.
Po tym będziemy już bardziej zadowoleni i świadomi wyboru.

 

 


Ranking smartfonów do 500 zł październik/listopad 2014:

1. Lumia 820

2. Huawey Ascend G6

3. Motorola E


Dziękuję za uwagę. Zapraszam do komentowania i zadawania pytań.

 

 

Przy opracowywaniu tego artykułu korzystałem m. in. z: wyszukiwarki allegro.pl, popularnych opinii na forach internetowych oraz serwisu mgsm.pl

Fot. http://conversations.nokia.com/press/media-bank/

[ad name=”Skapiec 720x4x2″]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *