Podsumowanie Apple Watch – cena, premiera w Polsce, funkcjonalność, czas pracy na baterii.

Cena, funkcjonalność, czas pracy na baterii, premiera w Polsce. Krótko i na temat o Apple Watch.

[ad name=”NEW1 2x 336×280″]

Zapowiedziany_we_wrześniu,_zaprezentowany_kilka_dni_temu. Co ma do zaoferowania smartwatch, na którego tak wielu czekało oraz który ma “rozpowszechnić” do powszechnej świadomości ideę inteligentnych zegarków?

 

Wygląd

Apple Watch będzie występował w 3 wersjach: Apple Watch Sport, Apple Watch oraz Apple Watch Edition. Wersje będą dostępne w rozmiarach 38mm oraz 42mm.

 

Cena

To zależy. Apple nie ogranicza się do kilku wersji – co jest “dziwne” ponieważ w przypadku innych urządzeń nie oferuje już takiej różnorodności. Ale do rzeczy:

Apple Watch Sport – najtańsza wersja ceny od 349$ (38mm) oraz 399$(42mm) – cena jest niższa ponieważ urządzenie jest wykonane ze specjalnego aluminium (wg Apple 60% mocniejsze od innych wersji tego metalu)

Apple Watch – 549$-1049$(38mm) oraz 599$-1099$(42mm) – ta wersja będzie z nierdzewnej stali (również wersja specjalna – 80% mocniejsza)

Apple Watch Edition – najdroższe wersje, kosztujące od 10 000$ w zwyż, pokryte m. in. złotem.

Zachęcam do zapoznania się z oficjalnym cennikiem na stronie Apple – http://store.apple.com/us/watch – tutaj można znaleźć dokładne ceny poszczególnych modeli.

Trzeba pamiętać, że ceny są podane bez podatku, ponieważ w USA każdy stan ma inną kwotę. A jeśli chodzi o cenę w Polsce – doliczając podatek oraz uwzględniając umacniającego się dolara w stosunku do euro/PLN – nie będzie tanio.

AplWatch-ClockChrono-PR-PRIN

Premiera w Polsce

Nie będzie tu zdziwienia – Polska jeszcze poczeka. Apple Watch będzie miał premierę w jednych z najbardziej rozwiniętych 9 krajach świata -m. in. USA, Japonia, Wielka Brytania, Niemcy. Podejrzewam, że może być podobnie jak w przypadku niektórych iPhone’ów – możliwość kupna w Polsce będzie ok. miesiąc po światowej premierze rynkowej. Ale takie to gdybania.Apple Watch to specyficzne(pod względem sposobu prezentacji) urządzenie – zapowiedź we wrześniu, premiera na początku marca, preordery 10 kwietnia, wysyłki i kupno w sklepach od 24 kwietnia – wszystko się dłuży, więc dostępność w Polsce też może się przeciągać.

[ad name=”AD1333x280″]

Funkcjonalność, czyli po co mi ten gadżet?

Po części standardowo – obecne smartwatche już to oferują, czyli: powiadomienia, odtwarzacz muzyki, czytanie wiadomości, kalendarz, pogoda, mapy mierzenie rytmu serca. Ponadto na starcie ma oferować wiele aplikacji – Apple wcześniej udostępniło dane developerom. Na pochwałę zasługuje obecność mikrofonu i głośnika co umożliwi odbieranie rozmów. Wbudowane aplikacje są podane tutaj: http://www.apple.com/watch/built-in-apps/ , a tutaj jest podane kilkadziesiąt aplikacji http://www.apple.com/watch/app-store-apps/ (oczywiście jest ich wiele więcej, to tylko wyróżnione propozycje)  do pobrania z App Store. Jest jeszcze kilka funkcji m. in. Apple Pay(obecnie niedostępny w Polsce).

Apple Watch współpracuje z telefonami z iOS 8.2(lub późniejszymi wersjami), czyli iPhone 5, 5S, 5c, 6, 6+.

 AplWatch-Modular-PR-PRINT

Ile wytrzyma na jednym ładowaniu?

Czas pracy na baterii  – to z czym każdy smartwatch ma problem, nie wygląda rewelacyjnie w przypadku Apple Watch. 18 godzin – tyle będzie działał na jednym ładowaniu przy średnim użytkowaniu – co przez to rozumiem? 5 sprawdzeń czasu na godzinę, 90 powiadomień, 45 minut używania aplikacji oraz 30 minut ćwiczeń podczas słuchania muzyki ze słuchawek Bluetooth. Czy to dobry wynik? Każdy powinien sam sobie odpowiedzieć.

 AplWatch-HomeScreen-PR-PRINT
Apple Watch porównuje się do iPada – Apple wkracza na nowy teren, dużo osób twierdzi, że to niepotrzebny gadżet, a jednak nowa kategoria urządzeń odnosi sukces. Czy tak będzie w tym przypadku? Ciężko powiedzieć, myślę, że będzie to najpopularniejszy smartwatch na świecie, lecz ciężko będzie odnieść większy sukces z obecną specyfikacją(szczególnie z czasem pracy na poziomie kilkunastu godzin oraz spekulowanym czasie ładowania ok. 2 godzin).

 

A jaka jest wasza opinia? Czy smartwatche staną się popularne jak tablety?

 

Grafiki we wpisie pochodzą z http://www.apple.com/pr/products/

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Alfi pisze:

    Cena smartwatcha Apple jest zbyt wysoka w porównaniu do modeli konkurencji, które dostarczają lepsze funkcje. Nie wróżę temu wynalazkowi Apple świetlanej przyszłości.

  2. Adrian pisze:

    Niestety niedawno widziałem informację, że fabryki mają opóźnienia w produkcji Watcha. Więc prawdopodobnie na premierę w Polsce możemy dłużej poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *