Warte uwagi premiery MWC 2015 – htc One M9, htc Vive, Sony Xperia z4 Tablet

Jedne z największych technologicznych targów za nami, czas na moje subiektywne podsumowanie (“last but not least”).

Sony_Xperia_Z4_Tablet

16537440289_91968a7fc6_k

Bez specjalnej konferencji Sony zaprezentowało Xperia Z4 Tablet. Jest jednym z najmocniejszych tabletów na rynku: Snapdragon 810, ekran o rozdzielczości 2K (2560 x 1600 px, czyli 299 ppi), 3 GB RAM, Android 5 Lollipop,  świetne aparaty z przodu i tyłu oraz slot kart MicroSD oraz slot kart SIM. Dodatkowo Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, GPS, NFC. To co wyróżnia to urządzenie jest niewątpliwie świetny design,wodoodporność z certyfikatem IP68, grubość jedynie 6,1mm – mimo to nie powinniśmy narzekać na czas pracy.

Wszystko to tworzy jeden z najlepszych tabletów na rynku, więc jeśli szukacie czegoś naprawdę mocnego 10-calowego z Androidem, pomyślcie o Sony Xperia Z4 Tablet.

htc Vive

16697010716_290e2a792f_k

Urządzenie nie do końca “mobilne”, ale mnie osobiście zachwyciło. Okulary rozszerzonej rzeczywistości, pierwsze recenzje są bardzo pochlebiające, na dodatek urządzenie nie powoduje(jak to ma u  niektórych producentów) problem z błędnikiem. Ogólnie ta kategoria urządzeń mnie ogromnie fascynuje, wyobrażam sobie jak mogą wyglądać gry komputerowe, jak na zupełnie inny poziom wskoczy oglądanie filmów. Ktoś może powiedzieć już było wiele okularów/hełmów VR – racja, ale żaden tak naprawdę nie odniósł większego sukcesu, nie słyszałem też, aby jakieś urządzenie tego typu było już w sklepach. A htc ma z sobą potężnego współpracownika – Valve, która budzi moje zaufanie i mam mocno wierzę, że termin premiery, czyli koniec 2015 się spełni.

 

htc One M9

htc one m9

Wielu powie: “odgrzewany kotlet”, ja powiem: dobry następca m8, bez udziwnień, bo “lepsze jest wrogiem dobrego”. Jeden z najlepiej wyglądających smartfonów na rynku (imo nawet od galaxy s6/s6 edge i iPhone 6).  Urządzenie posiada jeden z najlepszych hardware na rynku, przyjemną nakładkę Sense 7 oraz widać, że Tajwańczycy kontynuują linię stylistyczną serii One. Dużym minusem jest nagrzewanie się urządzenia(“sławny” Snapdragon 810 przegrzewa się), ale jak twierdzą eksperci, nieprzyjemna temperatura (sięgająca nawet 55 stopni!) pojawia się podczas wymagających zadań, więc na co dzień nie będzie to doskwierać.

To by były wszystkie moje 3 urządzenia, które zdobyły moje zainteresowanie – tyle albo aż tyle.

A może ktoś z was znalazł coś bardziej interesującego?

 


fot.1 flickr.com autor:  Kārlis Dambrāns (CC BY 2.0)
fot.2 flickr.com autor:  Kārlis Dambrāns (CC BY 2.0)
fot.3 flickr.com autor:  Kārlis Dambrāns (CC BY 2.0)
fot.4 flickr.com autor:  Kārlis Dambrāns (CC BY 2.0)

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Adrian pisze:

    Wg najnowszych informacji htc wypuściło łatkę do One M9, która znacznie obniżyła temperatury – mówi się nawet o 10 stopniach mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *