FIFA 15 Ultimate Team – Poradnik cz.3 Android, iOS, Windows

Poradnik o grze FIFA 15 Ultimate Team dla początkujących. Systemy: Android, iOS oraz Windows.

Część3:_symulacja meczu, „club owner” oraz ogólne porady

 

Jak zmienić nazwę klubu?

Zrzut ekranu (24)

Z menu głównego wchodzimy w zakładkę ustawienia(taki „trybik” na prawym końcu)->Customize->zakładka GENERAL->RENAME CLUB

CLUB OWNER

Zrzut ekranu (25)

Niedawno EA dodała nową funkcjonalność do gry, a mianowicie rozwój właściciela klubu – czyli nas. W zakładce CLUB, mamy nowy prostokąt CLUB OWNER. W zamian za rozegrane mecze dostajemy określoną ilość punktów doświadczenia (za wygraną raczej więcej).

BOOSTS – im wyższy lvl tym możemy lepiej ulepszyć nasz skład, np. dodać umiejętności strzeleckie  (SHO), poprawić obronę(DEF) itp. – zależy to od nas. Potem jak chcemy to aktywować to klikamy MAKE ACTIVE.

TACTICS – mając aktywowany „TARGET MAN” – nie zauważyłem większej zmiany w grze mojego zespołu. Chyba teoretycznie ma to usprawnić dany sposób rozgrywania piłki – u mnie się za wiele nie zmieniło. Kto wie – może to usprawnia grę podczas trybu symulacji meczu?

Symulacja meczu

Zrzut ekranu (31)

Nowa aktualizacja przyniosła też zmiany w tej części gry. Jak dawniej mamy pasek fitness(poziomu kondycji naszego zespołu), możemy nim manipulować od Low do High. Jednak od teraz możemy mieć wpływ na czerwone prostokąty na boisku. Ktoś może się zapytać, a co to jest? Na boisku mamy zielone i czerwone prostokąty – zielone symbolizuje, że nas zespół dobrze radzi sobie w tym obszarze boiska, czerwony, że ma kłopoty. Teraz można pomóc naszemu teamowi poprzez kliknięcie na daną część boiska. W taki sposób można pomóc każdej formacji (od napastników do bramkarza).

 

Porady

Transfery – zauważyłem, że najniższe ceny są w okolicach popołudnia, wieczoru – wtedy najlepiej jest dokonywać zakupów. Poza tym stosuję taką technikę:

Dla przykładu: potrzebuję dobrego napastnika z Bundesligi. Więc zaznaczam, że szukam tylko złotej karty, pozycja ST, liga Bundesliga. Przeglądam około 5-10 kart i orientuję się jacy zawodnicy są dostępni. Kiedy znajdę interesującego – np. Lewandowski i personalizuję tylko pod niego moje wyniki wyszukiwania (nationality: Poland, club: Bayern Munchen).

Dalej przeglądam kilka kart i orientuję się w cenach. Potem zapamiętuję najniższą cenę i znowu edytuję ktyteria wyszukiwania, zmieniając MAX. BUY NOW na najniższą zapamiętaną przeze mnie cenę. Potem znowu szukam najniższej ceny i ponownie zmieniam MAX. BUY NOW – aż mi zostanie tylko kilka kart.

Na końcu klikam CHANGE VIEW i analizuję ile zawodnik ma jeszcze ważnego kontraktu i ile ma kondycji.I na końcu kupuję najlepszą kartę.

Zrzut ekranu (30)

Co do sprzedaży to również przeglądam kilka kart w ocenie wartości zawodnika, potem wystawiam go po średniej cenie na okres 1-6 godzin. Nie ma co obniżać cen – kupcy często się znajdują po kilku dniach. Jeśli nikt nie kupił moich kart – klikam po prostu Relist expired (jest to w prawej kolumnie) i tak do skutku. Jeśli nie sprzedam danej karty w ciągu tygodnia to zmieniam cenę.

Przy wyborze zawodników to polecam zwracać uwagę na ich szybkość (PAC). Jest ona w mobilnej wersji gry szczególnie ważna, ponieważ ciężko tutaj o dużą dokładność, robienie masy tricków itp. Często się sprawdza taktyka: podanie prostopopadłe i biegnij ile sił zawodniku 😉

Zrzut ekranu (36)

Jeśli chodzi o porady dotyczące gry, to z własnego doświadczenia polecam grać 3 obrońcami – dlaczego? Na początku miałem ustawienie z 4 defensorami i był problem z wysuniętymi napastnikami przeciwnika. Bardzo często przemykali oni pomiędzy stoperami, którzy nie mogli się zdecydować, który ma zabrać piłkę rywalowi. A jeśli napastnik był jeszcze szybki to była kompletna porażka.

Gry rozpoczynamy grę ze środka boiska, warto od razu podać piłkę do skrzydłowego i  zacząć rajd przy linii bocznej. Często na początku przeciwnicy stoją jak kompletne drewna i można łatwo dostać się blisko pola karnego, dośrodkować lub zejść do środka by oddać strzał.

 

Jak na razie to tyle porad udało mi się przypomnieć, jak mi coś wpadnie do głowy to zapiszę to w tym rozdziale(a tak raczej będzie, bo mam dziwne uczucie, że o czymś zapomniałem).

 

Mam nadzieję, że moja mini seria poradników wam pomogła i ułatwiła grę.

Jeśli macie jakieś pytania, uwagi, opinie – zachęcam do komentowania.

 

PS. Małe #chwalesie 🙂 Jeśli ktoś jest ciekawy, oto mój skład:

Zrzut ekranu (32)

 

 

fot. zrzuty ekranu mojego autorstwa z gry FIFA 15 na system Windows 8.

 

Może Ci się również spodoba

51 komentarzy

 1. Kacper napisał(a):

  Wystawiłem piłkarza w markecie na 3dni, po czym zdecydowałem się cofnąć to czy da się usunąć piłkarza z transferów szybciej? (Piłkarz nie sprzedany, ciągle wystawiony, jak to anulować)

 2. wyryk--masa napisał(a):

  Da się jakoś zmienic numer na koszulce na android?

 3. Diablo c: napisał(a):

  Mam problem
  Gdy daje fitness moim zawodnikom to im się nie zwiększa kondycja :/ wie ktoś o co chodzi

  • Adrian napisał(a):

   Może jakiś błąd – spróbuj to zrobic na innym zawodniku, zresetuj gre – dziwne, ze nie działa jak grałem to zawsze wchodziło.

 4. Fifaczpl napisał(a):

  Jak zmienić kapitana?

 5. Erwin napisał(a):

  Jak zmienić Z Rb na Rwb? Dostałem w paczce dwie takie złote karty z zamiana i nie mogę znaleźć , proszę o pomoc

  • Adrian napisał(a):

   Nie grałem już rok w FIFĘ, ale z tego co pamiętam to trzeba było bezpośrednio na zawodniku aktywować te karty zmiany pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *