Jak w Androidzie edytować przyciski w klawiaturze/padzie Bluetooth

Poradnik jak zrebindować/zmienić akcję przycisków w mobilnych padach i klawiaturach oraz ogólnie kontrolerach mobilnych.


 

 
 

Ostatnio_zakupiłem_mobilnego pada do gier – SteelSeries Mobile Free i chciałem go użyć do gry w mobilną FIFĘ 16. A  więc połączyłem go przez Bluetooth do smartfonu, wygląda na to, że wszystko działa, ale podczas rozgrywki okazało się, że mam problem. Ten pad ma tylko dolną parę tzw. trigger’ów (zaznaczone strzałkami), czyli przycisków z tyłu, a normalnie pady mają ich 2 pary.

triggery

Mocno to odczułem, ponieważ nie mogłem użyć sprintu (a używa się do tego górnego triggera), co jest bardzo przydatne, a jeszcze bardziej użyteczne w przypadku mobilnej FIFY. Edytowania akcji dla przycisków nie ma w menu gry, poprzez program PC od SteelSeries  też się nie da zmienić domyślnego przypisania klawiszy. I co zrobić?

 
Z pomocą przyszła aplikacja Multilanguage Keymap Redefiner, która pozwala zmienić odczytywanie przez Androida zachowania dla przycisków. Oto poradnik jak jej używać na przykładzie pada:

1. Instalujemy aplikację Multilanguage Keymap Redefiner

2. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o zmianę domyślnej klawiatury, więc klikamy na “Go to Language and Input”

KeyMapRedefiner - pierwsze właczenie

 

 
3. W ustawieniach musimy zmienić domyślną klawiaturę na “KeyMapRedefiner”, w tym celu klikamy na pole, które wskazuje 1. strzałka. Po tym, zmieniamy język klawiatury na angielski(w tym celu klikamy na pole wskazywane przez 2. strzałkę). Po tych zmianach przechodzimy ponownie do aplikacji.

zmienianie języka i typu klawiaturychanging keyboard

 

4.Teraz musimy znaleźć nasze podłączone akcesorium – w tym celu przesuwamy się pomiędzy zakładkami. Jeśli podłączacie pada/klawiaturę przez USB to w nazwie powinniście mieć frazę “BT” – w moim przypadku jest to “MTK BT HID #1”.

5.Kiedy jesteśmy w odpowiedniej zakładce, klikamy na “Add remaping”

KeyMapRedefiner Add remaping

 

 
6. Potem zostaniemy poproszeni o naciśnięcie przycisku, który chcemy edytować, a następnie musimy wybrać akcję dla tego klawisza.

KeyMapRedefiner click your buttonKeyMapRedefiner list of possible keys

7. I gotowe. W moim przypadku zmieniłem akcję dla dolnego prawego triggera, tak aby zachowywał się jak górny prawy. Ale z tego co widzę po dostępnych opcjach nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby edytować klawiatury, myszki, pady podłączane przez USB itp.

KeyMapRedefiner po zbinodowaniu

A i pamiętajcie, że czasem Android bez naszej ingerencji zmienia domyślne klawiatury, więc warto co jakiś czas sprawdzać ustawienia.


 
Mam nadzieję, że wam poradnik się przyda i rozszerzy możliwości waszych akcesoriów 🙂

W razie problemów/pytań zapraszam do komentowania.

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Maciej pisze:

  W sklepie wyskakuje napis ze apka nie jest dostepna w “polsce”,dziwne,nie ten region

 2. Misiek pisze:

  Nie działa na przycisk command na klawiaturze bluetooth

 3. Janek pisze:

  Z tym ze tu nie ma zadnej opcji na ustawoenie danego klawisza na klikniecie danego punktu na ekranie .
  Widzialem gdzies taka apke ze ustawia sie kolko na ekranie gdzie ma sie klikac z tym ze dziala ona tylko do padow ps3/ps4…:/

  • Adrian pisze:

   Bo to jest aplikacja to mapowania klawiszy 😉 Tzn. ja jej używałem do tego by zamienić na padzie Bluetooth sprint z lewego na prawy klawisz i działało. A mapowania na ekranie jeszcze nie używałem(no chyba, ze na emulatorze Memu na kompa czasem używam).

 4. Janek pisze:

  Mam pytanie- czy istnieje mozliwosc ustawienia danego przycisku do danej gry (chodzi mi tu dokladnie o mobile legends) np X pod atak? Pytanie stad ze ruch joypadem dziala na postac przez co mozna sie ruszac lecz ataki nie dzialaja…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *