FIFA Mobile 17 na Android, iOS – co nowego? Aktualne porady i wnioski.

fifa mobile porady menu glowne

Od ostatniego poradnika minęło już sporo czasu, tak samo wiele się zmieniło w Fifie, oto kilka moich przemyśleń, wniosków i porad dla początkujących graczy w FIFĘ Mobile 17.


[ad name=”NEW1 2x 336×280″]
&nbsp

Głównymi zmianami jakie nastały ostatnio w fifie jest przede wszystkich nastawienie na OVR(poziom zespołu), plan Player of the Month, Hazard, Activities.

OVR

fifa mobile duzy ovr hazard di maria

Przejdźmy do zmian związanych z tym jak duży wpływ na rozgrywkę ma OVR nasz i przeciwnika – zapewne sami zauważyliście teraz bardzo ciężko jest wygrywać samymi umiejętnościami – walczysz przeciwko OVR wyższemu 0 ok. 5 punktów? Będziesz miał cholernie ciężko wygrać, bo gra wylosuje ci same normalne akcje i pewnie z 20% szans na kontrę. Ja patrząc na tą sytuację wysnułem takie wnioski:

-GAME CHANGERS, GAME CHANGERS, GAME CHANGERS – to jest absolutna podstawa by na pozycjach nieużywanych przez nas w wyjściowej jedenastce powsadzać tam tych graczy, szczególnie, że takie srebrne lub złote karty to koszt od 1k do kilku tysięcy monet, a podwyższają OVR o mniej więcej 1-2 punkty – jak sami zobaczycie w moim składzie mam ich dużo(link do składu jest w dalszej części tekstu).Dzięki temu najlepsi gracze osiągają OVR równy 107 – mimo, że każdy gracz(oprócz Hazarda) bez boostów ma maksymalnie 99 OVR.
[ad name=”elestico test w tekxr”]
-Attack Mode- ostatnie 2-3 miesiące nie gram prawie w ogóle AM, ale ostatnio musiałem nabić FIFA Champion, bo brakowało mi jednego tokenu do Grizzmana, więc chciałem to zrobić jak najszybciej – to był błąd. Po tym jak szybko przemknąłem przez World Class na Legendary pojawił się problem, bo ciągle trafiałem na mocnych graczy po 93-95 ovr, więc miałem pod górkę i mimo, że grałem mecze to na ilość fanów to się skłabo przekładało. Ale jak zacząłem ponownie nabijać fanów kilka dni przed końcem to już było znacznie łatwiej – masa graczy po 85-90 OVR, dzięki czemu mogłem strzelić po 5-7 bramek i dużo mniejszym wysiłkiem pnąć się w górę.

Player of the Month

Od ostatnich 2 miesięcy w fifie co tydzień pojawia się 10 graczy tygodnia, których możemy wymienić na “Master Player”a tygodnia i przy okazji dostać token gracza miesiąca. Po 4 tygodniach FIFA wybiera najlepszego(ich zdaniem) Mastera i jak mamy wszystkie tokeny to możemy dostać unikatową, niesprzedawalną wersję 99 tego zawodnika. Cały ten plan jest kompletnie nieopłacalny i nie warty nerwów – najbardziej denerwujące jest kupowanie gracza z najwyższym OVR, który jest potrzebny do zrobienia gracza tygodnia – o co chodzi? Już wyjaśniam:

do wyrobienia Lewego 95 -oprócz paru goldów i cienkich elit- był potrzebny Mustafi 85, który kosztował 500k, tydzień później pojawił się Pepe 88 już za ok. 1 mln, który był potrzebny do zrobienia Sona 95, w następnym tygodniu do wyrobienia Herrery 95 był potrzebny Kompany 89, który kosztował już 2,5 mln!, ale to nic – wszystko przebił ostatni tydzień, bo do wykonania Bonucciego(i otrzymania ostatniego potrzebnego tokenu) był potrzebny Messi 92, który na początku kosztował 5 mln!!!(na szczęscie po ogłoszeniu Sona 99 już potaniał poniżej 2 mln). Jak widzicie event nieopłacalny, straciłem dużo monet -ok. 2 mln – które mogłem przeznaczyć na 2-3 mocnych zawodników i ta frustracja jak zobaczyłem ceny Messiego, gdy już pół składu sprzedałem by mieć Kompanego – nie polecam.

[ad name=”FI ADDS”]

Eventy z tokenami za monety

Średnio co miesiąc EA ma gest i robi bardzo dobre eventu – Lunar Event, potem St. Patricks Day, a teraz event z japońskimi filmami – za wykonywanie live eventu dostajemy tokeny warte od 100 do 100 000 monet, dodatkowo bardzo łatwo jest zdobyć dobrego grajka o OVR 90-95. Zawsze mozna się szybko wzbogacić – oto mój chyba najlepszy drop z jednej staminy(czyli wykonanie planu 10 razy):

Oczywiście to nie jest standard – to był najlepszy drop podczas kilku dni eventu(a wykonałem te event pewnie z kilkadziesiąt razy łącznie), ale tak licząc “pi razy drzwi” to dzięki temu jestem bogatszy o około 600-700k monet.

Hazard i Activities

fifa mobile hazard 100 OVR

Hazard to pierwszy grajek z bazowym 100 OVR i mega, mega bonusem – podwyższa każdemu zawodnikowi KAŻDĄ statystykę o 2. Niestety jeśli chcemy go wykonać bez wydawania pieniędzy na paczki to utworzenie go zajmuje min 4-5 miesięcy, ale moim zdaniem jak ktoś ma ochotę grać, to warto nawet wydać pieniądze na paczki – dlaczego tak uważam? Bo +2 OVR to mega bonus, bo w pewnym momencie gry, ciężko jest ulepszyć skład np. jak już na CB jest ktoś za 1,4-1,7 mln(np. taki Koscielny 94) to bardzo ciężko znaleźć zamiennika – plany TOTY już minęły, a jeśli się pojawią to ich koszt to 3-4 mln. A nawet jeśli kupimy lub pojawi się jakiś plan na CB 99 to koszt będzie pewnie ok. 2 mln. Czyli 2 mln za 5 wyższy ovr jednego zawodnika, czyli 11/5~0,5 nasz skład będzie miał lepszy OVR o jakieś pół punktu. To oczywiście luźne gdybania, ale myślę, że da się zrozumieć o co mi chodzi 😀

A nowe Activities jest też mega – 7 eventów zrobimy i już mamy darmową staminę+dostajemy trochę FIFA Points – grosz do grosza i po jakimś czasie jakąś paczkę można otworzyć.

 

Co teraz robię w FIFIE

 

Od kilkunastu tygodni nie gram aktywnie – odszedłem z ligi, bo z moich składem i nierówną formą tylko bym ciągnął w dół ligę top 45 na świecie. Po tym przez jakiś czas w ogóle nie dotykałem FIFY. Ale powróciłem(każdy wraca 🙂 ), chociaż nadal nie gram aktywnie – bo Attack Mode jest mega nudny, to teraz moja gra jest strategiczno-kolekcjonerska. Tzn. lubię sobie ulepszać skład, bawić się nim – ostatnio moim bardzo kosztownym hobby było zbieranie tokenów Player of the month, bo liczyłem, że Lewandowski będzie miał w końcu kartę 99 – niestety tak się nie stało, ale przynajmniej Son jest.  Też tak samo sukcesywnie sobie zbieram bardzo dobrych grajków za darmo – vide Coleman 97 i Inui 96, którzy są do zdobycia praktycznie za darmo. Podobnie przy grze trzyma mnie discord ligowy, bo zawsze jest co pokomentować i wymienić się poradami. I myślę, że to jest klucz – gra ma być przyjemnością, a nie naparzaniem Attack Mode, po to by zdobywać graczy z coraz wyższym OVR, a coraz wyższe OVR po to by więcej naparzać w Attack Mode – to się nudzi.

[ad name=”AD1333x280″]

Mój aktualny skład wygląda tak: www.futmobile.net/squad/107037– będzie on na bieżąco aktualizowany, więc jeśli jesteście ciekawi jak w miarę upływu gry się on zmienia – to zapraszam do odwiedzania strony co jakiś czas 🙂

Niestety stronka nie uwzględnia bonusów od Game Changers i innych graczy, więc jako przykład, wrzucam zdjęcie mojego aktualnego składu: – jak widzicie dzięki bonusom wielu graczy ma +3 OVR.

“Porada na dziś” :)-jak ci się nie chce to nie graj, baw się składem, dołącz do fajnej ligi i nie daj się porwać gonitwie OVR. Szczególnie polecam ligi – większość z nich ma discorda lub konfę na facebooku, przez co na bieżąco wymieniacie się informacjami, poradami i ogólnie znacznie milej się z dobrą ekipą gra.

Pozdrawiam i życzę przyjemności z gry 🙂

Oczywiście na sam koniec chciałbym zaprosić do poprzednich części mojego poradnika:

Poradnik FIFA 17 Mobile cz. 1

Poradnik FIFA 17 Mobile cz. 2

Poradnik FIFA 17 Mobile cz. 3

&nbsp
Obrazy użyte we wpisie pochodzą z gry FIFA 17 Mobile na system Android.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *