Poradnik FIFA 17 Mobile – Android, iOS, Windows cz.1

a-17-mobile-android-poradnik

Przewodnik i poradnik o grze FIFA 17 Mobile: pierwsze kroki, Live Events, Stamina, Attack mode, budowanie składu.


[ad name=”NEW1 2x 336×280″]
&nbsp
Słowem wstępu: nowa FIFA – nowe zmiany, a nawet duże zmiany w porównaniu do poprzednich  edycji(np. FIFA 15/16). Dlatego specjalnie przygotowałem poradnik, aby odnaleźć się w grze i stać się jak najlepszym! Zapraszam do lektury 🙂
&nbsp

Pierwsze zalogowanie

fifa-17-mobile-android-poradnik-poczatkowy-ekran

Na początku po załadowaniu się plików gry mamy do wyboru opcję zalogowania – ja polecam przez Fb(sam tak robię) lub Play Games – dzięki temu nie ma szans, aby nasze postępy w grze zostały usunięte i po ponownym uruchomieniu/instalacji gry będziemy musieli zaczynać od nowa – a taki przypadek miałem w FIFIE 15. Dodatkowo umożliwi to grę na wielu urządzeniach.
&nbsp

Pierwsze kroki

Na początku zacznę od wyjaśnienia co oznaczają poszczególne ikony na górnym pasku:fifa-17-mobile-poradnik-stamina-fifa-coins

Stamina – za zagranie meczu, wykonanie mini-gierki itd. są pobierane od nas tzw. punkty Stamina. W zależności od lvl-u pasek Staminy jest większy (ja na 26lvl mogę mieć maks. 21pkt). Do odnowienia jednego punktu Staminy jest potrzebne 10 minut.

Monety – czyli nasza kasa

FIFA Coins, czyli wirtualna waluta, którą możemy kupić za prawdziwe pieniądze i za pomocą niej kupować paczki i Staminę.

•Wiadomości/powiadomienia(koperta), Osiągnięcia(puchar), Ustawienia(trzy pionowe kropki)

Live Events

fifa-17-mobile-android-poradnik-live-events-wydarzenia

Następnie naszym oczom zostanie ukazane menu tzw. Live Events. Na mapie świata rozmieszczone jest kilka mini-gierek piłkarskich. Np. musimy strzelić 4 gole na 10 sytuacji sam na sam, strzelić rzuty karne w określone miejsca w bramce, przebiec przez całe boisko omijając czerwone strefy. Możliwości jest dużo. Co nam daje wykonywanie tychże zadań? Pieniądze, doświadczenie oraz różne karty zawodników lub tokenów, które potem możemy wykorzystać w Planach(co to są plany będzie później).

Szczególnie polecam wykonywanie Drills – dzieki którym dostajemy karty Training – 20 takich kart to otrzymamy paczkę All Pro Players (gwarantowane 5 złotych graczy) wartą 50 000 monet. Oczywiście nie umniejszam też innym wydarzeniom – na niektórych możemy zdobyć np. tokeny drużyn, które można sprzedać po ok. 10 000 monet, dodatkowo są czasem dostępne wydarzenia “Richies” na których możemy zdobyć kartę z monetami wartą od 250 do aż 15 000 monet.
&nbsp

Attack Mode

fifa-17-mobile-poradnik-android-tryb-ataku

Największa zmiana i nowość wprowadzona w nowej edycji. Polega on na rywalizacji z realnymi graczami w trybie tur. Atakujemy tylko na bramkę przeciwnika, a obroną zarządza gra. Rozgrywamy same akcje podbramkowe, tylko na połowie przeciwnika – jak obrona wybije piłkę poza połowę lub piłkę złapie bramkarz – zaczynamy od nowa konstruować akcję bramkową. Całość rozgrywki trwa 1-2 minuty. Po skończonej turze to nasz przeciwnik atakuje(a naszą obroną zarządza gra). Każdy z graczy ma po 2 tury, wygrywa ten kto strzeli najwięcej bramek.

Wraz z trybem Ataku, są powiązani fani. Tzn. za wygrany lub rozegrany mecz w trybie Ataku dostajemy daną ilość fanów, a za przegrany mecz ich tracimy. Dzięki temu możemy pnąć się do góry w rankingu i grać z coraz lepszymi graczami oraz dostawać więcej monet i doświadczenia. Wraz z awansem do nowej dywizji otrzymujemy również paczkę z tokenami.

[ad name=”elestico test w tekxr”]

Żeby zacząć mecz wystarczy na mapie świata wybrać przeciwnika, kliknąć PLAY (jedna tura w tym trybie zabiera nam 1 pkt Staminy), potem wybieramy taktykę – należy pamiętać, że jaką taktykę wybierzemy to z takim ustawieniem będzie się mierzył nasz przeciwnik, tzn. jak wybierzemy 3-4-3 to będziemy mieli mocny atak, ale za to nasz przeciwnik potem będzie miał ułatwione zadanie, bo mamy tylko 3 obrońców.

Po skończonym meczu mamy pokazane jakie bonusy dostaliśmy i pozostaje nam czekać na odpowiedź przeciwnika – ma on 2 dni na rozegranie swojej tury – jeśli tego nie zrobi to traci fanów i mecz jest liczony jako przegrana.

fifa-17-mobile-poradnik-android-ukonczone-mecze

Po prawej stronie mamy kwadracik(z butem): RIVALS – tam możemy patrzeć na nasze trwające jak i zakończone mecze(jak widać nawet za porażkę wychodzimy na plusie, jeśli w 2 turach strzelimy minimum jednego gola). Za to w zakładce ACTIVE widzimy jaki był wynik, kogo jest teraz tura oraz ile jeszcze czasu zostało nam lub naszemu przeciwnikowi na rozegranie swojej tury. Możemy też użyć NUDGE – nasz przeciwnik otrzyma powiadomienie, że już wypadało by, aby zagrał swoją turę.

Mamy też na górze zakładkę COMPLETED – tutaj mamy podsumowanie naszych ukończonych meczy jak i możliwość rewanżu. Można też zauważyć, że nawet w przypadku jak przegraliśmy pojedynek, ale sumiennie rozegraliśmy 2 swoje tury to i tak jesteśmy na plusie. Moim zdaniem to świetna sprawa, bo nawet jak przegrywamy to nadal jest motywacja, aby nie poddać meczu, bo i tak na tym zarobimy.

[ad name=”elestico test w tekxr”]

Pod polem RIVALS mamy pole FRIENDS – tam mamy całe menu dotyczące rozgrywek z naszymi znajomymi.

Pod spodem jest pole LEADERS mamy możliwość zobaczyć najlepszych graczy w naszej kategorii rozgrywkowej, najlepszych graczy w ogóle i najlepsze ligi. Po kliknięcie w pole VIEW można zobaczyć skład danego gracza – co jest bardzo ciekawe zobaczyć jakimi zawodnikami gra najlepszy gracz na świecie.
&nbsp

Budowanie składu i taktyki

fifa-17-mobile-android-poradnik-sklad-best-lineup

Budowanie składu mamy dostępne w zakładce MY TEAM. Na początku gry dostajemy od gry kilku graczy i ważne jest, aby kliknąć BEST LINEUP w prawym górnym rogu. Dzięki temu automatycznie będziemy mieli najsilniejszy skład. Potem w polu TACTICS możemy wybrać naszą taktykę – na początek zdecydowanie polecam jakąś ofensywną lub zbalansowaną – dzięki temu będziemy mieli więcej lepszych sytuacji strzeleckich, dzięki temu nabierzemy więcej doświadczenia w strzelaniu bramek. Bo w taktykach defensywnych mamy mniej graczy w ataku, a to przekłada się na znacznie trudniejsze konstruowanie akcji bramkowych. Tak więc coś  w stylu 4-4-2, 4-3-3 itp. będzie w sam raz na początek.

[ad name=”Skapiec – gadzety, new”]

Warto pamiętać też o przycisku STARTING 11 – dzięki temu zobaczymy jacy gracze będą w wyjściowej jedenastce. O ile w przypadku bramkarza nie ma problemu, to np. mamy dostępnych trzech zawodników na pozycji ST – w mojej obecnej taktyce 4-3-3 w meczu może wziąć udział tylko jeden z nich, więc gra wybiera tego po środku(jak widać to na obrazku). Dlatego trzeba czasem po zmianie taktyki nazamieniać się graczy, żeby grać swoim najlepszym składem.
Dlatego tak ważne jest wybranie sobie optymalnej taktyki i kupowanie graczy dopasowanej do niej – np. w moim przypadku nie ma sensu brać dobrych graczy na pozycji LF, CF, RF – bo nimi nie gram, a zaoszczędzone pieniądze mogę poświęcić na lepszych zawoników z wyjściowej 11.

fifa-mobile-moj-sklad

&nbsp

Dziekuję za uwagę i już zapraszam do kolejnej części poradnika, która ukaże się ona w ciągu najbliższych dni. 

Nowe części poradnika już są! Zapraszam:

Poradnik FIFA 17 Mobile cz. 2

Poradnik FIFA 17 Mobile cz. 3

A w międzyczasie zapraszam do przeczytania mojej recenzji, która znajduje się pod tym linkiem: Recenzja FIFA 17 Mobile
&nbsp
Obrazy użyte we wpisie pochodzą z gry FIFA 17 Mobile na system Android.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *