Windows 10 na smartfony już nie będzie rozwijany?

kobieta i smartfon z windows phone

Czy warto kupić smartfon z Windows?

[ad name=”NEW1 2x 336×280″]

Jakiś czas temu Joe Belfiore (viceprezydent systemów operacyjnych w Microsoft) zamieścił niezbyt optymistyczne tweety:

 

Joe pisze tutaj, że nadal będzie Windows wpierany poprzez łatki bezpieczeństwa, naprawę bugów, ale też nie planują dodawania nowych opcji.

Jedną z przyczyn słabej popularności Windowsa na smartfonach jest mała ilość aplikacji – co sam Joe też zauważa: “Włożyliśmy dużo wysiłku, aby było więcej aplikacji.. Płaciliśmy pieniądze, pisaliśmy aplikacje, ale ilość użytkowników Windowsa jest zbyt mała dla większości przedsiębiorstw po to by tworzyć na niego aplikacje”

 

Czyli utworzyło się błędne koło: mało użytkowników, bo jest mało aplikacji->mało aplikacji, bo jest mało użytkowników->itd…

Dodatkowo już Microsoft tworzy kolejne aplikacje na Androida oraz iOS – mobilne wersje przeglądarki Edge niedługo będą miały premierę, a jakiś czas temu w sklepie Play pojawiła się testowa wersja Microsoft Launcher.

Nowych smartfonów też ani widu, ani słychu

Na tej podstawie można snuć wnioski, że Microsoft powoli odpuszcza mobilnego Windowsa, ale całkowicie go nie porzuca, żeby ewentualnie jak w przyszłości móc do niego wrócić.
[ad name=”AD1333x280″]

Czy warto kupować smartfon z Windows 10 w 2017/2018 roku?

Jak potrzebujesz zwykłego smartfonu i coś Ciebie zachwyciło w jakimś telefonie z Windowsem – to bierz, ale bądź świadom braku dużej ilości aplikacji oraz tego, że smartfony z Androidem są coraz tańsze i lepsze – co widać na przykładzie kategorii Smartfony do 500 zł.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *