Jaki smartfon wybrać do 500 zł? Czerwiec/Lipiec 2015

Smartfony do 400, 500 oraz 600 zł z Androidem i Windows Phone.

_____________________________________

 


Poniżej znajduje się link do aktualnego i najnowszego zestawienia smartfonów:www.st-mobilny.pl/jaki-smartfon-kupic-za-400-500-600-zl-wrzesien-pazdziernik-listopad-2018/
 

Android

Naprawdę coraz przyjemniej robi się zestawienia tanich smartfonów, gdy patrzy się na to jak duży wybór jest w tym segmencie cenowym:
 

Do 400 zł

Dane telefonu LG L Fino
Kliknij, aby porównać ceny

Dane telefonu Motorola Moto E
Kliknij, aby porównać ceny

LG L FINO, MOTOROLA MOTO E – urządzenia o podobnej wydajności (Snapdragon 200+1GB RAM). Różnią się między sobą wielkością i jakością ekranu – Mote E ma większą rozdzielczość, ale za to Fino posiada ekran IPS. Oczywiście inna jest też nakładka systemowa – choć LG posiada więcej “bajerów”, aniżeli Motorola, której system stara się upodabniać do czystego Androida. Minusem Moto E jest brak przedniej kamerki. Ja bym się skłaniał kierunku Moto E, ponieważ lubię zmieniać system, a produkt Motoroli ma większe wsparcie developerów.

za 400-500 zł

Dane telefonu LG F70
Kliknij, aby porównać ceny

Dane telefonu Sony Xperia E3
Kliknij, aby porównać ceny

Nowe w zestawieniu, ale skutecznie wypełniają lukę pomiędzy 400-500 zł, w tej kwocie pojawił się już Snapdragon 400, niezłej pojemności akumulatory oraz co już jest standardem 1GB RAM. Ekrany porównywalne do tańszych i droższych urządzeń: mogło być lepiej, ale i tak jest nieźle.

 

za 500-600 zł

Dane telefonu LG F60
Kliknij, aby porównać ceny

Dane telefonu Motorola Moto E 2nd Gen. XT1505
Kliknij, aby porównać ceny

Dane telefonu LG L90
Kliknij, aby porównać ceny

W tej kwocie to najrozsądniejsze urządzenia, choć jak dla mnie wybija się LG L90: ekran IPS 4,7″ zamknięty w kompaktowej obudowie, na dodatek pojemna bateria – i tylko(albo aż) się tak naprawdę różni od pozostałych dwóch smartfonów, które również oferują to samo: Snapdragon 400, 1 GB RAM, w miarę nowy Android KitKat/Lollipop oraz niezłe aparaty(choć co Motoroli mam w tym aspekcie największe wątpliwości). Jak na tą kwotę jest dobrze, będzie wydajnie, “LAGdroida” za 500 zł można traktować z przymrużeniem oka.

 

 

Windows Phone

Dane telefonu Microsoft Lumia 640 Dual SIM
Kliknij, aby porównać ceny

Dane telefonu Microsoft Lumia 535
Kliknij, aby porównać ceny

Jak jeszcze kilka miesięcy temu gorąco polecałem Lumie w tym segmencie cenowym, tak teraz mój zapał przygasł. Urządzenia z Androidem oferują już dobre parametry i jakość działania, więc argument o płynności WP jest mniejszy (choć nadal jest różnica – niezbyt duża – ale jest na korzyść WP). Na dodatek Microsoft zasypuje rynek bliźniaczymi smartfonami oraz odnoszę wrażenie, że robi to dlatego, bo mimo aktualizacji do Windowsa Mobile 10, te urządzenia nie otrzymają wszystkich funkcji jakie oferuje nowy system, BA! nawet w przypadku 2-3 razy droższych telefonów nie jest to pewne. Poza tym jest teraz taka “cisza przed burzą” tj. premierą Windowsa 10, Microsoft nadal nie pokazał od roku (!) nowego high-endowego smartfonu, który by konkurował z iPhone 6, One M9, Galaxy s6 itp. Dobra, zboczyłem trochę z tematu 😉

Jest podobnie jak 2 miesiące temu, choć Lumia 735 bardzo fajnie tanieje i już ją można znaleźć za 600-700zł, więc niedługo znajdzie się w zestawieniu. Jak na razie do wyboru jest Lumia 535, teraz oscyluje w kwotach 400-450 zł, natomiast za nową Lumię 640 ok. 550-600 zł, ale za te 100 zł dostaniemy większą baterię, lepszy ekran i procesor, więc jest warta dopłaty.

Podsumowanie:

Do 400 złMotorola Moto E / Microsoft Lumia 532 / LG L Fino

Do 500 zł LG F70 / Microsoft Lumia 535 / Sony Xperia E3

Do 600 złLG F60 / LG L90 / Motorola Moto E 2gen. / Microsoft Lumia 640

Nazwy smartfonów podlinkowałem do porównywarki, by łatwo i szybko znaleźć sklep, i zobaczyć aktualne ceny.

 

PS. W niektórych smartfonach pojawia się końcówka “DS”, oznacza ona wersję DualSim, reszta parametrów jest bez zmian.

 

Dziękuję za uwagę, życzę zadowolenia z wyboru nowego smartfonu 🙂

 

fot. – flickr.com,  autor:  LG전자CC-BY-2.0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *