Poradnik FIFA 17 Mobile – Android, iOS, Windows cz.3

FIFA 17 mobile poradnik

Poradnik FIFA 17 Mobile – porady dot. marketu, handlowania, impact players, kontry, osiągnięcia.


[ad name=”NEW1 2x 336×280″]
&nbsp
&nbsp

Market i handel

FIFA 17 mobile poradnik market

The Market in FIFA Mobile works slightly different from FIFA on consoles. While you can still buy and sell items and bid against other players for items, players are not buying and selling directly from each other. The game acts as an intermediary on all transactions. This ensures a level playing field and creates a fairer and fun marketplace for everyone.

Ogólnie market jest dziwny w FIFIE Mobile i chyba nikt do końca go nie rozgryzł. Ogólnie chodzi o to, że pośrednikiem między sprzedającym, a kupującym jest gra i to ona od nas “kupuje” wystawionych graczy i jeśli ” się zgadza” to wystawia ich na sprzedaż, ale może zmienić ich cenę/widoczność dla innych – ogólnie sama widoczność jest dziwna, bo jak rozmawiamy sobie w lidze, to często jest coś takiego jak różne markety – tzn. nie ktoś ma jakąś kartę dostępną do kupienia, a drugiej osobie ona się w ogóle nie pokazuje.
Tak samo “zabite” zostało odświeżanie marketu w poszukiwaniu tanich kart i okazji – np. tokeny CREST odświeżają się co mniej więcej 5 min, często z dziwnymi cenami, nie mówiąc już o ostatnim evencie i szukaniu złotych FROZEN players, których kupienie graniczyło z cudem. Oczywiście nadal da się czasem trafić jakąś okazję, ale to jest namiastka tego co było w poprzednich edycjach (np. w FIFie 15 kupiłem Lewandowskiego za 9k, podczas gdy regularna cena była coś koło 80-90k monet).
[ad name=”elestico test w tekxr”]
Trzeba też pamiętać o podatku – coś koło 10%, którą pobiera FIFA za każdą sprzedaną na rynku kartę.
Dużą wadą jest brak wyszukiwania po kraju pochodzenia danego gracza, ale na szczęście można skorzystać ze strony FUTHEAD.com , o której piszę poniżej.
Krótka porada jak szukać kilku graczy na raz:

Search multiple different players in market at once from FUTMobile

[ad name=”AD1333x280″]

Przydatne strony

Złota trójka przydatnych linków jeśli chcesz być na bieżąco z FIFA Mobile:

www.futhead.com/fifa-mobile – skarbnica wiedzy oraz informacji o graczach – bardzo przydatna jeśli nie chcemy się bawić w przewijanie marketu – mega przydatne gdy np. robimy plan CHAMPIONSHIP i potrzebujemy srebrnego gracza z danego kraju, szukamy Game Changera, który nam podwyższy chciane przez nas statystyki itp.

www.twitter.com/eafifamobile – oficjalny twitter gry – dzięki temu można być na bieżąco z eventami, informacjami oraz zmianami w grze oraz komunikatami o aktualizacjach.

www.reddit.com/r/FUTMobile – takie największe na świecie “forum” graczy fify mobile – ciekawostki, porady, rekrutacje do lig, przemyślenia, czasem nawet wypowiadają się oficjalni deweloperzy – bardzo polecam.
No i zdarzają się perełki, dzięki którym można się trochę pośmiać 😀

How can I avoid paying the Transfer tax? from FUTMobile


i jedna z odpowiedzi:

zrzut reddt
wytłumaczenie o co chodzi: www.przegladsportowy.pl/messi-i-jego-ojciec-skazani-na-21-miesiecy-za-przestepstwa-podatkowe

 

Impact players

FIFA 17 mobile poradnik impacty

Mniej więcej co tydzień do gry wprowadzani są tzw. Impact Players, którzy mają 70-80+ ratingu i mają oni w prawdziwym świecie przed sobą jakiś mecz do rozegrania. Podczas tego meczu za każdy strzał, kluczowe podanie, przerwanie akcji przeciwnika dostają 1 pkt(mogą zdobyć maks. 10 pkt). Kilka dni po meczu karty są aktualizowane i gracze dostają bonus. Jest to dobra okazja do zarobku, jeśli wiemy w jakiej formie jest dany gracz i czy opłaca się w niego inwestować.
Przykład z ostatniej chwili – gracz Nainggolan został wypuszczony z ratingiem 84 i kosztował mniej więcej 300-400k, potem ten gracz zagrał dobry mecz, dostał bonus +8 punktów i teraz ma na stałe 92 i kosztuje ponad 600k monet.

Kontry

FIFA 17 mobile poradnik kontry

Ostatnio do gry została wprowadzona nowość, a mianowicie kontrowanie taktyk przeciwników. Ta opcja jest aktywna od 20 lvl i co jakiś zdobyty poziom będziemy mogli blokować coraz to nową taktykę. Polega ona na tym, że w polu Counters możemy wybrać taktyki, które chcemy blokować- jeśli to zrobimy to nasz przeciwnik(czy to w Attack mode czy pojedynku pomiędzy ligami) grając tą taktyką będzie narażony na większą ilość kontr. Normalnie, gdy gram przeciwko komuś taktyką niezablokowaną to mam maksymalnie 1-2 kontry, ale jak gram taktyką, która jest zablokowana to mogę mieć nawet 5 kontr na jedną turę – a więc może być tak, że pół tury zmarnujemy na bronienie się przez atakami przeciwnika.
Dlatego naprawdę polecam wam poblokować wszystkie popularne taktyki (często to są False 9 i Target man) lub taktyki, przez które tracicie najwięcej goli. I naprawdę warto na to zwracać uwagę, bo czasem widzę graczy nawet na 45-50 lvlu, którzy nie blokują żadnych taktyk, co jest ogromnym błędem.

Osiągnięcia

FIFA 17 mobile poradnik osiagniecia

Chciałbym też na koniec trochę opisać zakładkę Archivments, bo tutaj znajdują się nasze wszystkie statystyki informujące nas ile nam brakuję do przeróżnych tokenów potrzebnych do wykonania Reusa 99 OVR – np. w polu Live Events mamy pokazane ile wykonaliśmy wydarzeń, w polu Plans ile planów itp. Warto też co jakiś czas odwiedzać pole Programs, bo tam często pojawiają się sezonowe osiągnięcia do zdobycia związane z Live Events.

 

[ad name=”FI ADDS”]

To by było na tyle jeśli chodzi o sam opis gry, bo już nie widzę rzeczy, którą miałbym poruszyć 😉 Chyba, że wejdą jakieś ważne nowości to wtedy coś o tym napiszę, a tak to planuję w niedługo wypuścić wpis o ogólnych, przeróżnych poradach i może coś o moich przemyśleniach nt. FIFY mobile(bo jak co niektórzy dotrzegli – na zrzutach ekranu widać, że nabiłem już 50 lvl 🙂 ).

Tak więc, dziękuję za uwagę, życzę wielu strzelonych goli i samych elite z paczek 🙂 , a przy okazji zapraszam(jeśli nie przeczytaliście) do poprzednich części poradnika i recenzji:

FIFA 17 MOBILE Poradnik cz.1

FIFA 17 MOBILE Poradnik cz.2

FIFA 17 MOBILE Recenzja

&nbsp
Obrazy użyte we wpisie pochodzą z gry FIFA 17 Mobile na system Android.

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Kanapka pisze:

  Wie ktos jak zdobyc kaete vs atack pro 3 bo potrzebuje do dawida Luiza

 2. Hapek pisze:

  Będzie kolejna FIFA mobile na Androida?

  • Adrian pisze:

   Prawdopodobnie obecna FIFA Mobile zostanie wyzerowana i może dodadzą jakieś dodatkowe rzeczy. Na tą chwilę większość graczy tego się spodziewa i były sygnały od EA, że nowej edycji gry nie będę tylko aktualna będzie ulepszana.

 3. Hapek pisze:

  Witam, czy mogę otrzymać kartę Lewandowskiego jeśli do swojej drużyny kupię Modricia, Pirlo i Juana Matę?
  Jeśli tak to co musze zrobić żeby go zdobyć?
  Co oznacza skrót LVL MODRIC, LVL PIRLO, LVL MATA ?
  Pozdrawiam

  • Adrian pisze:

   Te karty otrzymuje się tylko za osiągnięcia ligowe. LVL to znaczy League vs League czyli to edycja karty za wcześniej wspomniane osiągnięcie ligowe.

 4. Szymon pisze:

  W jaki sposób mogę zdobyć token PRO,World Class?

  • Adrian pisze:

   Musisz pod koniec sezonu Attack Mode być w PRO I, aby dostać token PRO albo w World Class I aby dostać World Class itd 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *