Sposób na szybkie tłumaczenie słów w smartfonie z Androidem

Poradnik jak przyśpieszyć tłumaczenie słówek z angielskiego/ niemieckiego/ dowolnego języka na telefonie bez wychodzenia z aplikacji.


[ad name=”NEW1 2x 336×280″]
&nbsp
Czytanie zagranicznych stron lub materiałów na telefonie jest uciążliwe, gdy nie pamiętamy jakiegoś słowa. Przez to musimy specjalnie wychodzić z aplikacji na której coś czytamy,następnie przechodzić do aplikacji tłumacza i z powrotem wracać do aplikacji z danym artykułem. Po jakimś czasie robi się to nużące i  zniechęca do czytania w innym języku na smartfonie. Ale na szczęście z pomocą przychodzi aplikacja Flynx(którą opisywałem tutaj).
Dzięki niej tłumacza możemy wrzucić do dymku (takiego samego jak dymek wiadomości w Fb Messengerze) i tłumaczyć słówka bez wychodzenia np. z przeglądarki na której czytamy artykuł lub z pliku pdf. Poniżej instrukcja jak to wygląda i jak zrobić by to działało.

1. Trzeba pobrać aplikację Flynx ze Sklepu Play

2. W przeglądarce(ja używam Habit Browser, którą opisywałem tutaj) należy wpisać w wyszukiwarce interesujący nas tłumacz – w moim przypadku jest to Tłumacz Google

szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidem-4 szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidems

3. Należy przytrzymać palec na linku do tłumacza i kliknąć “Open other app” lub “Otwórz w innej przeglądarce” – coś w tym stylu

4. Wybieramy Flynx

szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidem szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidem-1

5. Voilà! Mamy nasz dymek wraz z tłumaczem

6. Teraz wystarczy podczas czytania w innym języku mieć dymek przy sobie i gdy brakuje nam jakiegoś słówka, wystarczy na dymek kliknąć i przetłumaczyć – bez wychodzenia z aplikacji.

szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidem-7 szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidem-6

7. Działa też w przypadku filmów i oglądania na Youtubie.

szybkie-tlumaczenie-slow-w-smartfonie-z-androidem-5

[ad name=”elestico test w tekxr”]
&nbsp
Dziękuję za uwagę i życzę przyjemności z nauki języka 🙂

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *